НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ПОЛЯ

На дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України відбувся День поля «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2021 року» взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.

Також, у заході взяли участь віце-президент Національної академії аграрних наук України Микола Роїк, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас Савченко, заступник голови Сумської обласної ради Валерій Ісмаілов, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моїсеєнко, заступник начальника Сумського обласного центру з гідрометеорології Роман Носачов,  голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області» Олексій Картавий, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області Іван Дейнека, директор Сумського відділення Українського Державного Фонду підтримки фермерів Олексій Пасько, представники наукових установ області, фахівці Сумського НАУ, керівники і спеціалісти агроформувань усіх форм власності та представники комерційних компаній з постачання матеріально-технічних ресурсів та інші.

Як зазначив Тарас Висоцький, Сумщина є одним із лідерів розвитку сільського господарства. Це стало можливим завдяки застосуванню новітніх технологій, впровадженню досягнень науки та прийняттю аграріями ефективних рішень.

Також перший заступник Міністра зазначив, що йому особливо цікаво було приїхати на Сумщину ще й тому, що головою облдержадміністрації тут є Дмитро Живицький, з яким вони працювали в двох складах Уряду.

«Україна – експортно-орієнтована країна, яка годує близько 200 млн людей по всьому світу. Це важливий вклад нашої держави в світову економіку і вигідна позиція на міжнародній арені», – говорив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. «Кожній області, і особливо Сумщині, важливо розвивати сільське господарство, оскільки бюджети місцевих сільських громад формуються з аграрного сектору: чим кращі показники тим більші надходження. Я бачу, що в цьому питанні ви досягаєте неабияких результатів. Показники говорять самі за себе. Впевнений, що Сумщина і надалі буде в лідерах з розвитку агросектору» – зазначив Тарас Висоцький.

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький подякував аграріям, що Сумщина займає провідні позиції за показниками врожайності 2020 року в Україні і висловив сподівання, що минулорічні позиції будуть утримані і цьогоріч.

«Найважливіше завдання для нас – це розвиток аграрного виробництва, переробної промисловості, створення нових робочих місць, – зазначив Дмитро Живицький. – У людей має бути робота, гідна заробітна плата, що дасть можливість розвивати соціальну сферу. Потрібно розвивати виробництво продукції з доданою вартістю. Основний експортний потенціал складає саме зерно. Сьогодні дуже важливо, коли бізнес, наука та влада об’єднані однією метою – забезпечення добробуту Сумщини та України».

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець повідомив, що незважаючи на прохолодну і затяжну весну та тривалу спеку, збиральна кампанія на Сумщині розпочалась вчасно. Аграрії будуть з урожаєм, а мешканці нашої держави та Сумщини будуть з хлібом.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Маслак розповів місцевим представникам засобів масової інформації, що прогнози нинішнього року сприятливі для вирощування всіх сільськогосподарських культур. «На сьогодні урожайність сільськогосподарських культур нижча порівняно з минулим роком на 5-7%, проте це суттєво не вплине на загальне виробництво зерна, – запевнив він. – Близько п’ятої частини вирощеного зерна залишається в області для забезпечення потреб регіону, решта реалізується за межі Сумщини або експортується за кордон».

Учасники заходу мали можливість ознайомитись із особливостями формування врожаю зернових колосових різного екотипу в умовах північно-східного Лісостепу України та спостерігати за проведенням контрольного обмолоту демонстраційних ділянок ранніх зернових із визначенням показників вологості зерна та урожайності.

Цей захід став першим організаційним кроком до створення платформи під урожай 2022 року.