ГОТУЄМОСЬ ДО ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ 2020

Щовесни, з настанням сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

Також слід нагадати, що в Україні передбачена адміністративна відповідальність за випалювання сухої рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах (стаття 77 та 771 КУпАП). Так, за порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачений штраф для громадян до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та до 50-ти – для посадових осіб. Тим, чиї дії призведуть до лісової пожежі, загрожує штраф до 50-ти 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (для посадових осіб – до 60).

За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, газонів, залишків опалого листя без дозволу органів держконтролю, а також невжиття заходів з гасіння загрожує штраф до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (для посадових осіб – до 70). Ці ж дії в межах природно-заповідного фонду караються штрафом 20-40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (відповідно – 70-100 – для посадових осіб).

Просимо з розумінням ставитися до збереження зеленого багатства, у випадках виявлення лісової пожежі негайно повідомляйте державну службу з надзвичайних ситуацій по телефону 101.

Бережіть природу – це наше життя, його краса і майбутнє!