ДЕРЖПІДТРИМКА – 2021: АГРАРІЯМ СУМЩИНИ ВИПЛАЧЕНО 46,2 МЛН. ГРИВЕНЬ КОМПЕНСАЦІЇ ВІДСОТКОВОЇ СТАВКИ ЗА ЗАЛУЧЕНИМИ КРЕДИТАМИ

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» за програмами підтримки розвитку аграрного сектору економіки передбачено видатки в сумі 4,2 млрд гривень

За напрямом використання «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» на 2021 рік визначено обсяг асигнувань у сумі 1 млрд гривень.

Станом на 10.12.2021 близько двохсот сільськогосподарських підприємств Сумської області - учасників програми отримали компенсацію відсоткової ставки за залученими банківськими кредитами на суму 46,2 млн. гривень (у розрахунку за фактично нараховані та сплачені відсотки).

ГРОМАДИ ОТРИМАЛИ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЗІ СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ПЛАНІВ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ

За участі громад відбулася конференція «Просторове планування розвитку територій» за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)

На заході був представлений перший в Україні досвід з розробки комплексних планів просторового розвитку громад відповідно до нового законодавства. Проекти розроблялися на базі Пісочинської та Роганської громад у Харківській області.

ГРОМАДИ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «НЕЙМОВІРНІ СЕЛА УКРАЇНИ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК»

Онлайн-видання AgroPortal.ua у партнерстві з Посольством Королівства Нідерландів в Україні оголошує про старт прийому заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України. Сталий розвиток»

За 5 років проведення конкурсу AgroPortal.ua відкрив понад тисячу неймовірних локацій в Україні. Наступний етап – сталий розвиток сільських територій задля збереження екосистеми та біорізноманіття, соціальної відповідальності як місцевої влади, так і діючого бізнесу та економічний розвиток регіонів.

ГРЕЧКА ВИЗНАНА НІШЕВОЮ КУЛЬТУРОЮ 2021 РОКУ, ЯКА ПІДЛЯГАЄ СУБСИДУВАННЮ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ

Відповідно до пункту 6 Порядку  використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року № 886 наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.09.2021 № 187 «Щодо спрямування у 2021 році коштів для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблених угідь» затверджено вид культури, яка субсидується у поточному році.

ДЕРЖПІДТРИМКА - 2021: СПРЯМОВАНО 692,4 МЛН ГРИВЕНЬ НА ЧАСТКОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ВАРТОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА

У рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» за серпень 2021 року спрямовано 146,4 млн гривень

Кошти отримають 925 сільгосптоваровиробників, які придбали 3044 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 585,4 млн гривень (без ПДВ).