ВИДАЧА ДОВІДОК ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

Управління соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації звертає увагу, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 „Про облік внутрішньо переміщених осіб”, отримати довідку про взяття на облік ВПО мають право:

  • військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу), які проходили військову службу та мали зареєстроване місце проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 Закону України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, на дату їх виникнення;
  • студенти, учні професійно-технічних навчальних закладів, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення;
  • особи, житлові приміщення яких зруйновані або стали непридатними для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується відповідним актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири).

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня (з 14 р.–по 18 р.) внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форма якої затверджена Мінсоцполітики, до управління соціального захисту населення Сумського районна.

На сьогодні у Сумському районі на обліку перебуває 349 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 110 дітей, 114 пенсіонерів, 24 особи з інвалідністю та 101 особа працездатного віку.

Для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи  жителям Сумського району необхідно звернутися до управління соціального захисту Сумської РДА за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, буд. 97, каб.3. Телефон попереднього запису на прийом: 655-724.