ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ НАПРАВЛЕННЯ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Під головуванням начальника управління соціального захисту населення Сумської райдержадміністрації Тетяни Гапон 06 березня 2020 року відбулася робоча нарада, в ході якої було обговорено питання щодо стану направлення на реабілітацію дітей з інвалідністю протягом січня – лютого 2020 року.

Було зазначено, що у 2020 році суттєво змінився механізм направлення дітей з інвалідністю на реабілітацію. Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» від 27.03.2019 № 309, у 2020 році реабілітаційні послуги за принципом «гроші ходять за людиною» можуть отримувати діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а й з іншими нозологічними захворюваннями.

Кошторисні призначення на 2020 рік для здійснення заходів з реабілітації дітей з інвалідністю району складають 487 778 грн., що дає змогу охопити цими заходами 30 дітей з інвалідністю.

На звітну дату управлінням соціального захисту населення прийнято 15 заяв та комплектів документів від батьків дітей з інвалідністю.

На підставі поданих документів з реабілітаційними установами, які батьки обрали самостійно, було укладено 13 тристоронніх договорів на загальну суму – 199 493, 38 грн.

Реабілітаційні послуги діти з інвалідністю будуть отримувати в Центрі фізичної реабілітації «Крок за кроком» м. Київ, Центрі «Томатіс – Україна» Кушнірської О.Є м. Харків, «Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна»   м. Трускавець, в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Робота в даному напрямку продовжується.