ДО УВАГИ БАТЬКІВ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ!

Управління соціального захисту населення інформує, що відповідно до змін, унесених до Порядку використання  коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309, починаючи з 2020 року скористатися правом на забезпечення реабілітаційними заходами в реабілітаційних установах, закладах охорони здоров’я за принципом «гроші ходять за людиною» мають можливість діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями.

Перелік реабілітаційних установ затверджується Фондом соціального захисту інвалідів. Його можна переглянути на офіційних веб-сайтах Фонду, Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua у розділі  «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю» - «Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я»).

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається  реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються ступінь, обсяг і строки проведення таких заходів. Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис.грн., III ступеня - 25 тис.грн, для однієї дитини - сироти та дитини позбавленої батьківського піклування, яка за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III, ступеня, збільшується на 50% для кожного ступеня.  

Реабілітаційні заходи призначаються індивідуально, залежно від потреб дитини, та надаються як у стаціонарі так і амбулаторно. У межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року. Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі (амбулаторно) в граничну вартість може включатися вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один з батьків дитини чи її законний представник подає до органу соціального захисту населення об’єднаних територіальних громад,  уповноважених осіб сільських (селищних) рад пакет документів:

- заяву про направлення дитини в довільній формі із зазначенням інформації про обрану реабілітаційну установу та терміну заїзду;

-копії паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження , та/або іншого документа , що посвідчує особу дитини;

- індивідуальну програму реабілітації, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу з обов’язковим внесенням обраної реабілітаційної установи;

- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

При зверненні один з батьків дитини чи її законний представник також надає копію та оригінал:

  • паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

      За більш детальною інформацією звертатися до уповноважених об'єднаних територіальних громад, сільських, (селищних) рад.