ІНВАЛІДНІСТЬ І СУСПІЛЬСТВО. БУДЬМО ТОЛЕРАНТНИМИ

Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації взяло участь у заході «Урок толерантності: «Інвалідність і суспільство», що проводився 29 січня 2020 року Сумським місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги спільно з ГО «Бюро правничих комунікацій».

Під час зустрічі, у ході обміну досвідом, були обговорені вкрай важливі питання стосовно покращення якості життя людей з інвалідністю, захисту їх прав, розширення можливостей соціалізації та інтеграції до вирішення проблем громадян та розширення доступу осіб з інвалідністю до безоплатної правової допомоги.

Було наголошено на важливості розуміння того, що для кожного громадянина оточуюче середовище повинно бути зручним, ефективним в отриманні інформації та простим у використанні. Це стосується як людей з інвалідністю, так і осіб похилого віку, громадян, які тимчасово втратили здатність пересуватися вільно, вагітних жінок та батьків, які супроводжують дітей в дитячих кріслах колісних.

Перший крок до розвиненого суспільства - це толерантне ставлення. Ми повинні поважати права іншого бути таким, яким він є. Розмовляючи з людиною, яка має труднощі в спілкуванні, пересувається за допомогою крісла колісного чи має порушення органів зору або слуху обов’язково представтесь та вислухайте, наберіться терпіння, віднесіться з порозумінням та повагою до проблеми співрозмовника. Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю є споживачами таких самих послуг, як і люди без інвалідності. Розуміння того, чого саме хоче споживач сприятиме підвищенню якості надання послуг. Потреби людини можуть бути різними, а підхід повинен залишатися однаковим для всіх – професійним, компетентним, зваженим та  ефективним.

Тому вкрай важливим є реалізація державної політики щодо забезпечення державних соціальних стандартів та державних соціальних гарантій для населення, дотримання прав і законних інтересів осіб з інвалідністю, запровадження норм щодо безперешкодного доступу для людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення.

На сьогодні органами соціального захисту населення охоплюється достатньо широке коло напрямків та заходів, пов’язаних з підтримкою певних верств населення, передбачених і державними і районними заходами.

Зокрема, управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації проводиться постійна і цілеспрямована робота для вирішення життєво необхідних питань, що стосуються таких послуг як:

- проходження професійної, комплексної реабілітації дітьми та особами з інвалідністю у Центрах реабілітації районного та загальноукраїнського значення;

- забезпечення путівками санаторно-курортного лікування;

- отримання технічних та інших засобів реабілітації;

- нарахування та виплата пільг за житлово-комунальні послуги;

- нарахування та виплата субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Територіальним центром  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації надаються соціальні послуги по догляду вдома, соціальної адаптації, консультування та  соціально-економічного характеру (у формі надання натуральної чи грошової допомоги) громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання та мешкають в Сумському районі.

За необхідною інформацією щодо отримання адміністративних послуг соціального характеру мешканці Сумського району можуть звернутися безпосередньо до уповноважених представників сільський,  селищних рад та об’єднаних територіальних громад за місцем проживання.

Громадяни, які перебувають під юрисдикцією України, опинилися в складних життєвих обставинах та потребують правової допомоги з відповідних питань мають право звернутися до Сумського міського центру з надання безоплатної вторинної правової  допомоги  за адресою: м. Суми, вул. Покровська, 9/1 або за телефоном (0542) 66-51-08.