ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ, ЯКІ МАЮТЬ ПІЛЬГИ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ!

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року виплачуються в грошовій формі (у готівковій та безготівковій формі). Тобто, в квитанції за комунальні послуги пільговики отримають з повним розміром платежу, а пільги надаватимуться в:

безготівковій формі - усім пільговикам в автоматичному режимі через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на їх рахунок. Потім кошти перерахують на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг. Цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до сталого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Такі пільговики платять, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує Ощадбанк (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про здійснені платежі);

готівковій формі - пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою. Органи соцзахисту формуватимуть щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики, а міністерство, обробивши отримані реєстри, направить їх в Ощадбанк і переведе вказаному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Виплата здійснюватиметься у готівковій формі у вказаний в заяві спосіб (банк або пошта). У разі отримання готівки пільговик повинен сплатити спожиті послуги повністю.

Якщо у вас безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за вас здійснює АТ «Ощадбанк», а частину – ви сплачуєте самостійно.

У квитанції за листопад 2019 року буде відображена сума пільг за жовтень 2019 року у строчці сплачено.

Перерахування коштів Ощадбанком надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком. Тобто зараз Ощадбанк здійснює перерахунок коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом – коли спочатку проводиться оплата за газ, електроенергію і т. д.

Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на 100%. Залишок коштів пільги буде перераховано на наступний місяць.

Якщо суми пільги недостатньо, то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А послуги, за які потрібно доплатити – Ощадбанк надішле вам СМС (з розмірами доплати за кожним видом послуги).
Також ви можете зайти у свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів за вашим обліковим записом.

Якщо ви отримували пільги у безготівковій формі та заощадили, то всі зекономлені кошти можете отримати після завершення опалювального періоду. СМС про суму зекономлених коштів вам надішле Ощадбанк. Якщо ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо ви не маєте рахунку – то ви можете його відкрити з червня по грудень поточного року, і на нього будуть зараховані ці гроші.

За отриманням більш детальної інформації звертатися до управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, буд. 97, I поверх, ліве крило, каб. 10 або за телефоном 65 98 23.