РОБОТА СУМСЬКОГО ОБ'ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПО СТЯГНЕННЮ БОРГУ ТА НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ ФОНДУ

В Сумському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області існує певна система заходів для боротьби з недобросовісними платниками. Насамперед, це постійна співпраця із правоохоронними органами, Державною виконавчою службою.

Робота з боржниками – це щоденна праця, де за допомогою законодавчих важелів ми досягаємо ефективності роботи з порушниками платіжної дисципліни, адже сплачені борги сьогодні – це зарахований стаж працюючим, який позитивно позначиться на майбутніх пенсіях завтра. За цифрами боргів перед Пенсійним фондом стоїть своєчасна виплата пенсій, а також долі тисяч людей та їх забезпеченість в старості.

Один з найважливіших та кропітких шляхів погашення заборгованості перед Фондом є співпраця з органами Державної виконавчої служби. Так на сьогоднішній день Сумське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області співпрацює з 11 відділами ДВС, в яких на примусовому виконанні знаходяться 3146  виконавчих документів на суму 81,6 млн. грн.

Забезпечується повнота реалізації наданих управлінню Законом України «Про виконавче провадження» прав як стягувачу у виконавчих провадженнях з примусового стягнення заборгованості до бюджету Фонду.

Протягом чотирьох місяців 2018 року проведено 600 оглядів виконавчих проваджень з оформленням відповідних актів, 404 спільних з державними виконавцями та правоохоронним органами виходів.

Сумським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області було проведено12 спільних нарад з представниками відділів державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області на яких затверджені перспективні плани взаємодій між структурами на поточний рік.

Завдяки сумісній роботі двох структур з початку року проводиться утримання з пенсії 85 боржників та утримання із заробітної плати 135 боржників, що дозволяє в середньому в місяць отримувати в рахунок погашення заборгованості 19,7 тис. грн. На виконання рішень судів у розшуку перебуває 31  боржник та проводиться розшук транспортних засобів 35 боржників,  управлінням ініційовано 232 заяви  до органів ДВС для внесення подань державними  виконавцями до суду з метою обмеження боржника — фізичної особи або керівника — юридичної особи у праві виїзду за межі України. .

Спеціалістами управління опрацьовано майно боржників через державний реєстр нерухомого майна. Про виявлені активів у боржників повідомлено відповідні органи ДВС для відповідного реагування (розшук, арешт, опис, реалізація...).

У роботі з боржниками застосовується індивідуальний підхід (телефонні дзвінки до боржників, листи до керівників підприємств, де працюють боржники, спільні  з державними виконавцями та правоохоронним органами виходи і т.п...).

Від комплексу вжитих правових та організаційних заходів, спрямованих на погашення заборгованості перед Фондом, в рахунок погашення існуючої заборгованості з початку року було акумульовано 24,9 млн. грн.