ПЕНСІЙНІ ЗМІНИ У КВІТНІ, КОМУ І ЯК ЗДІЙСНЕНО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 №2148 внесено доповнення до статті 42 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсії без додаткового звернення осіб, які після призначення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Перерахунок пенсії проведено пенсіонерам, які:

- продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. У такому разі перерахунок пенсії здійснено на найбільш вигідних умовах: з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію або з урахуванням страхового стажу та зарплати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

- продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення. У такому разі перерахунок пенсії здійснено з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

 Під час перерахунку пенсії з 1 квітня було перевірено, який перерахунок доцільно провести: із урахуванням стажу чи з урахуванням і стажу і заробітної плати.

Надалі такий перерахунок здійснюватимуть для пенсіонерів, які працюють, кожного            1 квітня. Тобто якщо хтось не набув права на такий перерахунок із 1 квітня 2018 року, то йому пенсію перерахують без звернення з 1 квітня 2019 року.