Районна газета

«ЦЕ МАСЛЯНА ЙДЕ – МЛИНЦІ ТА МЕД НЕСЕ»

Протягом тижня у бібліотеках району відбулися заходи, присвячені Масляній. Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень з 4 по 10 березня,  який передує настанню Великого посту.

Саме з традиціями та обрядами цього свята у бібліотеках знайомили користувачів через оформлені тематичні викладки літератури «Масляну зустрічаємо, зиму проводжаємо, весну закликаємо», «Намисто українських свят», «Завітала Масляна до нас…» та ін. (Косівщинській, Шпилівській, Новосічанській бібліотеках), на яких представлена література про святкування Масляної та зустріч весни у різних країнах світу, найкращі рецепти приготування млинців.

 Також бібліотекарі підготували цікаву і різноманітну низку заходів, а саме  «Масляна, масляна яка ти мала!», «Масляна іде – млинці та мед несе», «Масляну гуляли, весну зустрічали» (Басівській, Стецьківській, Юнаківській бібліотеках) , де поодинці і командами молодь та  діти змагалися за перемогу у конкурсах. Окрім конкурсів, молодь знайомили з обрядами і традиціями на Масляну.

 Присутні стали свідками символічного приходу весни через спалювання опудала.