ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – СУЧАСНИЙ ПРОЯВ РАБСТВА

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. 

З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему у бібліотеках Сумського району проведені просвітницькі заходи. 

Бібліотекар Басівської сільської бібліотеки провела бесіду «Ні!» торгівлі людьми»,  головною метою якої було показати молоді, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми, та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців.

Бібліотекар Шпилівської сільської бібліотеки провела діалог-застереження «Людина – не товар», під час якої розповіла присутнім про торгівлю людьми як особливо тяжкий злочин, який за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Охарактеризували види торгівлі людьми, такі як: примусова праця, жебрацтво, вилучення і трансплантація органів, «кіднепінг» тощо. 

У бібліотеках оформлені  тематичні викладки літератури:

«Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» (Стецьківській бібліотеці), «Людина не товар» (Кияницькій бібліотеці), «Торгівля людьми, як уберегтися від насилля» (Садівській бібліотеці), «НІ! Торгівлі людьми» (Терешківській бібліотеці), «Держава. Право. Закон» (Юнаківській бібліотеці),

Здається досить дивним, що сьогодні, у ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі.

 На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.